Szkoła Podstawowa im. Cypriana Kamila Norwida w Zakręcie
Szkoła Podstawowa im. Cypriana Kamila Norwida w Zakręcie
Serdecznie zapraszamy!
Szkoła Podstawowa im. Cypriana Kamila Norwida w Zakręcie

telefon Telefon : 022-773-39-79

mail E-mail: sekretariat@szkola-zakret.pl

box1

mały inżynier

box3 armosfera

box1 biblioteka

Puchar Orła w Zakręcie

W sobotę 18 maja na hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. C. K. Norwida w Zakręcie odbyły się zawody sportowe pod nazwą ,,Grapplingowy Puchar Orła”. Wydarzenie to było organizowane przez lokalny klub sportowy UKS Orły Zakręt.

Do walki stanęło ponad 80 zawodników z różnych klubów, między innymi z Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Żuromina, Radomia czy Zgierza. Zawody rozgrywane były na zasadach Brazylijskiego Jiu Jitsu w formule No Gi (bez kimon). Medale, dyplomy i puchary dla zwycięzców zostały zakupione dzięki dotacji z powiatu otwockiego poprzez wygrany  konkurs w ramach upowszechniania sportu i rekreacji. Wszyscy zawodnicy otrzymali również pamiątkowe koszulki z logo zawodów ufundowane przez Polski Związek Zapasów i Grapplingu. Dodatkowo dla zwycięzców oprócz medali i dyplomów przewidziane były nagrody rzeczowe.

Honorowymi gośćmi tego wydarzenia byli prezes Polskiego Związku Zapasów i Grapplingu pan Andrzej Supron oraz wójt gminy Wiązowna pan Janusz Budny. W trakcie zawodów mieli okazję zabrać głos, a następnie uroczyście dekorowali medalistów.

Zawody przebiegały bardo sprawnie dzięki dobrej pracy sędziów, a także wolontariuszy z UKS-u. Dla zawodników jak również ich rodziców, trenerów i kibiców przygotowana była kawiarenka. Walki na matach były bardzo zacięte. W niektórych kategoriach trzeba było wygrać aż cztery pojedynki, żeby zdobyć upragniony złoty medal. Świetnie spisali się zawodnicy z klubu Orły Zakręt, którzy licznie wystartowali w turnieju, aby sprawdzić swoje umiejętności. Wywalczyli oni osiem złotych, siedem srebrnych i siedem brązowych medali. Tym samym klub z Zakrętu zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej i odebrał Puchar Orła.

Dziękujemy za wsparcie przy organizacji turnieju sponsorom: Powiat Otwocki, PZZ, gmina Wiązowna oraz Strabag. Zawody nie odbyłyby się gdyby nie pomoc wolontariuszy z UKS Orły Zakręt, dziękujemy rodzicom, zawodnikom i sympatykom.

Uczniowski Klub Sportowy Orły Zakręt działa obecnie przede wszystkim dzięki wsparciu z gminy Wiązowna. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z nami tel: 514244380. Już od września ogłaszamy nowy nabór na zajęcia.

  • 343
  • 377
  • 4
  • 417
  • 455
  • 60392425_2279471395502678_282300907511611392_o
  • 681
  • 853
  • 861