Rekrutacja w roku szkolnym 2019/2020

REKRUTACJA W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

01 marca 2019 r. zaczynają się zapisy do klas pierwszych szkół podstawowych. Rekrutacja do przedszkoli i szkół prowadzona będzie w systemie elektronicznym. Wystarczy wejść na stronę www.tuwiazowna.pl do zakładki „Edukacja, Kultura” i po lewej stronie z menu wybrać: „Elektroniczny nabór do szkół podstawowych”. Po uzupełnieniu dokumentów należy złożyć je najpóźniej do 15 marca w wybranej szkole podstawowej.

Zgodnie z prawem na terenie gminy obowiązuje rejonizacja określona obwodem danej szkoły. Można jednak zapisać dziecko do innej placówki niż wynika to z adresu zamieszkania. W tej sytuacji przyjęcie dziecka nastąpi wtedy, gdy szkoła będzie dysponować wolnymi miejscami.

Jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu, może skorzystać np. z komputerów, które dostępne są w bibliotekach w Wiązownie, Duchnowie oraz w Gliniance. Komisje rekrutacyjne przedstawią listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do 22 marca. Następnie rodzice będą musieli ostatecznie potwierdzić na piśmie, że ich dziecko będzie uczęszczać do wybranej przez nich jednostki oświatowej. Jeżeli placówka nadal dysponuje wolnymi miejscami, przeprowadzone zostanie uzupełniające postępowanie rekrutacyjne (klasy I – 4-10 kwietnia).
Wyniki poznamy 15 i 16 kwietnia.