telefon Telefon : 022-773-39-79

mail E-mail: sekretariat@szkola-zakret.pl

Nasze sukcesy


Wyniki Czwartku Lekkoatletycznego 23.05.2019

Michał Gieszczyński I miejsce w biegu na 60 metrów i I miejsce w rzucie piłeczką palantową

Natalia Gieszczyńska II miejsce w skoku w dal i II miejsce w biegu na 60 metrów,

Borys Borek I miejsce w rzucie piłeczką palantową i III miejsce w biegu na 60 metrów

Kacper Majszczyk III miejsce w rzucie piłeczką palantową

Julia Soldatke I  miejsce w biegu na 60 i I miejsce w skoku wzwyż

Maja Zalewska I miejsce w biegu na 600 metrów i II miejsce w rzucie piłeczką palantową

Amelia Kisła II  miejsce w rzucie piłeczką palantową

Kinga Sędek I miejsce w biegu na 60 metrów

Niestety przez burzę nie udało się rozegrać biegów na 300 metrów w których miało wystartować jeszcze czworo naszych reprezentantów.


Grapplingowy Puchar Orła w Zakręcie

18 maja podczas zawodów grapplingowych w naszej szkole klub UKS Orły Zakręt wygrał klasyfikację drużynową.

Oto indywidualne wyniki Orłów:

Tadeusz Salamon – pierwsze miejsce
Janina Salamon – pierwsze miejsce
Małgorzata Salamon – pierwsze miejsce
Maja Salamon – pierwsze miejsce
Bartłomiej Twardowski – pierwsze miejsce
Maksymilian Kardas – pierwsze miejsce
Patryk Boguszewski – pierwsze miejsce
Jakub Kępka – pierwsze i drugie miejsce
Antoni Rogowski – drugie miejsce
Wiktor Sawa – drugie miejsce
Kacper Majszczyk – drugie miejsce
Sylwia Welc – drugie miejsce

Kornel Dębkowski – drugie miejsce
Aleks Rak – drugie miejsce
Weronika Zwolińska – trzecie miejsce
Antoni Zwoliński – trzecie miejsce
Aron Sawa – trzecie miejsce
Antoni Grzebalski – trzecie miejsce
Lena Kępka – trzecie miejsce
Martyna Dąbrowska – trzecie miejsce
Cezary Żelazowski – trzecie miejsce
Jakub Michalak – czwarte miejsce
Jan Romanowski – czwarte miejsce


Wyniki Superpucharu Polski  w Brazylijskim Jiu Jitsu dzieci i młodzieży:

Warszawa – Włochy 12.05.2019

Kategoria No Gi

Maja Salamon – złoto
Małgosia Salamon – złoto
Janina Salamon – brąz
Tadeusz Salamon – brąz
Antek Rogowski – złoto
Aron Sawa – srebro
Wiktor Sawa – srebro
Czarek Żelazowski – srebro
Kornel Dębkowski – srebro

Kategoria Gi

Maja Salamon – złoto
Małgosia Salamon – srebro
Janina Salamon – brąz
Tadeusz Salamon – brąz
Antek Rogowski – złoto
Aron Sawa – brąz
Wiktor Sawa – brąz
Czarek Żelazowski – srebro
Kornel Dębkowski – srebro


Szkolny konkurs plastyczny pt. MOJE  MIEJSCE NA ZIEMI"

W kategorii klas IV- VI

I miejsce - Amelia Makulec -klasa Va

II miejsce- Aleksander Gutowski - klasa Vb

III miejsce - Jacek Skrzypczyński -klasa VI

Wyrożnienie: Bartek Kostrzewa -klasa VI

                      Szymon Łęgowski -klasa Vi

W kategorii klas VII - III gimnazjum

II miejsce - Julia Wojciechowska klasa III gimnazjum

III miejsce - Kacper Oliwa klasa VII


Szkolny konkurs plastyczny pt." W KOSZYKU WIELKANOCNYM"

W kategotii klas I

I miejsce- Maja Kaczyńska -klasa Ia

II miejsce - Julia Dmowska - klasa Ib

III miejsce - Aleks Rak - klasa Ia

Wyróżnienie: Blanka Ryba klasa Ib

W kategorii klas II-III

I miejsce -Maciej Gruszka -klasa IIb

II miejsce -Bartek Twardowski -klasa IIb

III miejsce - Karol Rawski -klasa III

Wyróżnienia: Bartosz MIelcarz -IIb

                       Ania Klimek -klasa III


 Wyniki Czwartku Lekkoatletycznego 09.05.2019

Antoni Rogowski I miejsce w rzucie piłeczką palantową

Michał Gieszczyński III miejsce w biegu na 60m

Julia Zakrzewska III miejsce w rzucie piłeczką palantową

Małgorzata Salamon III miejsce w skoku w dal

Oliwia Sawicka II miejsce w rzucie piłeczką palantową 

Oliwia Gąsiorowska I miejsce w biegu na 60 m

Zofia Turulska III miejsce w biegu na 60 m

Maja Salamon I miejsce w biegu na 300 m i I miejsce w rzucie piłeczką palantową

Wiktor Sawa I miejsce w biegu na 1000 m i II miejsce w skoku w dal


 

Natalia Barcicka zajęła II miejsce w XVII Powiatowym Konkursie Plastycznym inspirowanym twórczością Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.


Natalia Pogorzelska otrzymała wyróżnienie w XX Powiatowym Konkursie Recytatorskim pod hasłem ,,Niebo złote ci otworzę”.


 

Szkolny etap MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „TŁUMACZ  - Żaba w gardleorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza przez Włoski Instytut Kultury, Instytut Francuski, Instytut Cervantesa w Krakowie, Goethe-Institut, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego przy wsparciu finansowym Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

I miejsce: Natalia Pogorzelska kl.8a, Julia Wojciechowska kl. III gim.

II miejsce: Natalia Barcicka kl.8a, Daria Jóźwik kl.8a

III miejsce: Patrycja Tomaszewicz kl. 8a

Wyróżnienie: Dominika Tańska kl. 5a


 

SZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KL. 5-8 ORAZ III GIM. na tłumaczenie wierszy z języka angielskiego na język polski. W ocenie tłumaczenia brano pod uwagę: zrozumienie idei wiersza, oddanie w przekładzie formy oryginału (np. środki stylistyczne, rymy, układ wersów, sylab itp.), wyobraźnię poetycka, bogactwo językowe, poprawność językową.

I miejsce: Natalia Pogorzelska kl.8a, Daria Jóźwik kl.8a

II miejsce: Dominika Tańska kl. 5a

III miejsce: Amelia Makulec kl. 5a

Wyróżnienie: Dominika Tańska kl. 5a, Dawid Siedlczyński kl. 5a, Aleksandra Krasowska kl. 6, Malwina Tkaczyk kl. 6, Szymon Galicki kl. 6, Hanna Korneluk kl.7, Oliwia Falkowska kl. 7, Kamil Tański kl.7, Dominik Pawlak kl. III gim.


 

W MIĘDZYKLASOWY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KL. 5 NA NAJLEPSZĄ POMOC DYDAKTYCZNĄ Z CZASÓW PRESENT SIMPLE I PRESENT CONTINUOUS.

I miejsce: Gabriel Grodzki kl. 5b, Aleksander Gutowski kl.5b, Wojciech Krupa kl. 5b, Amelia Makulec kl. 5a

II miejsce: Aleksandra Dmowska kl. 5b, Dawid Siedlczyński kl. 5a, Zuzanna Kociszewska kl. 5b

III miejsce: Maksymilian Koziński kl. 5b


OLIWIA FALKOWSKA z kl. 7 otrzymuje tytuł     MOTYWATORKI     za wykonanie inspirującego rysunku z motywującym cytatem w języku angielskim.


 

Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w roku szkolnym 2018/2019

Mistrzami Szkoły  zostali:learning-to-win.jpg

- dziewczęta 2006 i młodsze- Maja Zalewska 

- chłopcy 2006 i młodsi - Korneliusz Denarski 

-dziewczęta 2005 i starsze -  Natalia Barcicka 

- chłopcy 2005 i starsi -  Łukasz Korneluk 



6 Grand Prix Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu

Wiktor Sawa brązowy medal
Martyna Dąbrowska brązowy medal

Janina Salamon brązowy medal
Sylwia Welc srebrny medal
Kacper Majszczyk  srebrny medal
Maja Salamon srebrny medal
Małgorzata Salamon złoty medal
Tadeusz Salamon złoty medal

 

Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka" - etap szkolny :

Komisje konkursowe wyłoniły następujących laureatów:

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej

I miejsceHubert Cendrowski

II miejsceJulia Kielak

III miejsceKajetan Denarski

Uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej

I miejsceSzymon Galicki

II miejsceWojciech Krupa

III miejsceDominika Tańska

Uczniowie klas VII – VIII i Gimnazjum

I miejsceNatalia Pogorzelska

II miejsceKorneliusz Denarski

III miejsceKamil Tański

Recytatorzy, którzy nie zakwalifikowali się do następnego etapu, ale otrzymali wyróżnienia:

Natalia Barcicka, Piotr Buczkowski, Mateusz Domański, Eliza Grzyb, Julia Gers, Janina Salamon, Jan Sobota, Patrycja Wojtanowska, Maja Zdun, Weronika Zwolińska.


ZŁOTY MEDAL dla 4 klasy w Otwartych Mistrzostwach w Dwa Ognie Usportowione.


Szkolny Konkurs  „Miś - mój przyjaciel”

I miejsce: Hanna Kolanowska z klasy 2B oraz Kajetan Denarski z klasy 3 

II miejsce:  Maks Regmunt z klasy 2B

III miejsce: Blanka Ryba z klasy 1B 

Wyróżnienia:  Maja Kaczyńska z klasy 1A, Oliwier Szulik z klasy 2B , Piotr Buczkowski i Julia Kielak z klasy 2A, Anna Klimek, Natalia Kostrzewa, Karol Rawski i Weronika Nerlo z klasy 3


II miejsce w Mistrzotwach Powiatu Otwockiego w Koszykówce


Open World Children Vietnamese Grappling Championship

Kornel Dębkowski - złoto
Małgorzata Salamon - srebro
Maja Salamon - srebro
Antoni Rogowski - brąz
Kacper Majszczyk - srebro
Jakub Michalak - srebro
Jakub Kępka – srebro

Dodatkowo Antoni Rogowski oraz Kacper Majszczyk wywalczyli pasy mistrzowskie. Osiągnięte wyniki to efekty ciężkiej pracy na treningach i zawodach od początku III sezonu Dziecięcej Ligi Grapplingowej.