15 sierpnia 2021 r. obchody Dnia Wojska Polskiego

Dnia 15 sierpnia 2021 r. Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie zorganizował obchody Dnia Wojska Polskiego. Ten uroczysty dzień zainaugurowany został wystawą plenerową “Sierpień w Wiązownie na przestrzeni dziejów” w Gminnym Parku Centrum w Wiązownie. W parku można było wysłuchać koncertu pieśni żołnierskich i patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej z Trąbek.

Wieczorem w Kościele Parafialnym odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, w której uczestniczył również sztandar naszej szkoły.

Po mszy na cmentarzu parafialnym głos zabrał Wójt Gminy Wiązowna - Janusz Budny oraz nowy Ksiądz Proboszcz Przemysław Macios. Tomasz K. Żurawski z Projektu Historycznego “Konspiracja” odczytał apel pamięci. Bractwo Strzelców Kurkowych “Lechici” oddało salwę honorową, następnie delegacje złożyły kwiaty na grobach poległych w walce o niepodległość kraju.

Społeczność szkolną Szkoły Podstawowej im. C.K. Norwida w Zakręcie reprezentowali uczniowie wchodzący w skład pocztu sztandarowego:

Małgorzata Salamon, Zofia Turulska, Maja Daruk, Zuzanna Kociszewska, Krzysztof Pogorzelski, Oliwier Burak

Uczniom serdecznie dziękujemy za udział w obchodach Dnia Wojska Polskiego.

Data dodania: 2021-08-30 09:54:27
Data edycji: 2021-08-30 09:56:20