Czcionka:

Kontrast:

Bezpłatne usługi społeczne dla mieszkańców Gminy Wiązowna

W ramach Programu "Rynek Usług Społecznych Gminy Wiązowna" Centrum Usług Społecznych rozpoczęło realizację bezpłatnych usług społecznych dla mieszkańców Gminy Wiązowna, między innymi:

1 usługa - to poradnictwo psychologiczne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z terenu Gminy Wiązowna. Wystarczy zadzwonić i umówić się na spotkanie.

→Psycholog dziecięcy przyjmuje w każdy piątek od godz. 15.00 do 17.00.

→Psycholog dla dorosłych przyjmuje w każdy piątek od godz. 09.00 do 12.00.

Porady prowadzone są w siedzibie CUS Gminy Wiązowna - Radiówek 25.

2 usługa – Klub Młodzieżowy „Bezpieczna Przystań”, dedykowany jest do młodzieży w wieku 12-15 lat zamieszkującej na terenie Gminy Wiązowna. Spotkania odbywają się  dwa razy w tygodniu przez 4 godziny dziennie, w godzinach popołudniowych tj. wtorek i czwartek w Domu Społecznym w Radiówku.

• W ramach działalności Klubu dzieci otrzymują wsparcie w sytuacjach kryzysowych, pomoc psychologiczną i socjoterapeutyczną.
    •Odbywają się zajęcia: rozwijające zainteresowania, sportowe, kulturalne, plastyczne, informatyczne, a także działania profilaktyczne, środowiskowe i edukacyjne.
    •Planowane są wycieczki i imprezy okolicznościowe.
    •Zapewniamy opiekę wychowawcy, transport, posiłki i materiały niezbędne do prowadzenia zajęć.
    •Oferujemy również wsparcie dla rodziców w formie spotkań z psychologiem i socjoterapeutą.

3 usługa - Młodzieżowe Centrum Kompetencji - strefa warsztatów, dedykowana jest do młodzieży w wieku 16-19 lat zamieszkującej na terenie Gminy Wiązowna. Spotkania odbywają się raz w tygodniu po 4 godziny, popołudniami w Domu Społecznym w Radiówku. Usługa jest realizowana w 3 sześciomiesięcznych cyklach.

• Celem tej usługi jest rozwój umiejętności społecznych młodych osób, planowanie rozwoju osobistego, poznawanie mocnych stron oraz rozwijanie swoich hobby i umiejętności dokonywania wyborów, rozpoznawania i zaspokajania potrzeb.
    •Usługa będzie realizowana w trzech sześciomiesięcznych cyklach, po 15 osób w każdym.
    •Zajęcia będą obejmowały tematykę: komunikacji interpersonalnej, poznawania mocnych stron, umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, konfliktowych.
    •W trakcie zajęć zostaną przeprowadzone warsztaty profilaktyczne nawiązywania relacji, wyznaczania i osiągania celów, wyborów oraz odkrywania własnych potrzeb i nauka umiejętności dbania o własne potrzeby.
    •Zapewniamy dwóch wychowawców, transport, posiłki, materiały niezbędne do prowadzenia zajęć.
    W ramach usługi odbędą się:
    → 3 warsztaty z autoprezentacji wystąpień publicznych i kreowania własnego wizerunku
    → kurs pierwszej pomocy przedmedycznej z elementami pediatrii
    → szkolenia/kursy/warsztaty/rozwijające umiejętności zgodne z zapotrzebowaniem i zainteresowaniami każdego z uczestników Klubu
    → wyjazdy jednodniowe na zakończenie cyklu

Usługi  świadczone są w Domu Społecznym w Radiówku 25, z dostępem do windy. Pomieszczenia są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z koordynatorem usług: telefon 22 780 46 59 lub 607 390 961.

Więcej informacji oraz formularze zgłoszeń dostępne są na naszej stronie www.cuswiazowna.pl w zakładkach: Projekty i Programy – Rynek Usług Społecznych Gminy Wiązowną oraz Pliki do pobrania.

Data dodania: 2021-11-16 10:58:31
Data edycji: 2021-11-16 11:07:07

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!

„(…) kto inny ma laur i nadzieję,
Ja – jeden zaszczyt: być człekiem."

Cyprian Kamil Norwid
Aktualności i informacje