Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Dwie mistrzynie Polski z Zakrętu

W dniach 24-25 lutego w Poznaniu odbyły się XIV Mistrzostwa Polski No Gi Jiu Jistu 2024. Na tej startowało ponad 1900 zawodniczek i zawodników, były to więc jedne z największych zawodów w Polsce, Europie i na świecie. To pokazuje jak prężnie Brazylijskie Jiu Jitsu rozwija się w naszym kraju. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie i trudno było wywalczyć medal.

Dziewięcioro reprezentantów UKS ORŁY Zakręt stanęło do walki o medale na matach w Poznaniu. Mistrzyniami Polski adult niebieskich pasów zostały Maja Salamon (18 lat) i Sylwia Welc (16 lat). Świetny występ zaliczyła Małgorzata Salamon, która dwukrotnie doszła do finału i tam dopiero tam musiała uznać wyższość rywalek, zdobywając tym samym srebrne medale w kategoriach junior oraz adult niebieskich pasów. Bardzo dobrze zaprezentowali się Janina Salamon i Kornel Dębkowski. Oboje pewnie wygrali pierwsze dwie walki, przegrali dopiero w półfinałach i wrócili z brązowymi medalami.