''Eksperymenty z Picassem'' w Muzeum Narodowym

W minioną środę z okazji Mikołajek klasy 7a i 7b ruszyły w niezwykłą podróż śladami jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku: Pabla Picassa. Znajdująca się w Muzeum Narodowym czasowa wystawa jest wyjątkowa pod każdym względem, zrealizowana z okazji 50. rocznicy śmierci artysty. Jego dzieła przyjechały do Polski z kolekcji Museo Casa Natal Picasso (dosł. Muzeum – Dom Narodzin Picassa) w Maladze i będą w Warszawie już tylko do stycznia 2024r.

W czasie zajęć uczniowie poznali biografię malarza, ciekawostki z jego życia oraz poddali się wolnej ekspresji twórczej i stworzyli prace inspirowane jego dokonaniami. Dzieci miały też okazję zwiedzenia całego Muzeum. Oglądały starożytne mumie egipskie, średniowieczne ołtarze, twórczość Jana Matejki i wiele innych.

Na zakończenie dnia przyszedł czas na relaks w kinie przy najnowszej produkcji filmowej - baśniowym musicalu pt. "Wonka".

Data dodania: 2023-12-11 08:38:57
Data edycji: 2023-12-11 08:40:18