Gminny Rodzinny Rajd Rowerowy ''Odjazdowy Czytelnik''

Serdecznie zapraszamy na Gminny Rodzinny Rajd Rowerowy "Odjazdowy Czytelnik", który odbędzie się 8 maja br.

Atrakcyjny program rajdu, w sposób szczególny, ma na celu zagwarantować zdrowy wypoczynek, miły relaks i wspólny czas dla rodzin. To właśnie z myślą o rodzinach oraz uczestnictwie w rajdzie rowerzystów w różnym wieku, trasę dostosowano do ich możliwości i zaplanowano na 16 km.

Poszczególne odcinki przejazdu będą opatrzone pogadankami historycznymi z panem Januszem Prządką, miłośnikiem historii, kronikarstwa i gawędziarstwa, integracją społeczną poprzez pisanie książki w plenerze i spotkanie z kulturą ukraińską. Rajd zakończy się na placu za Biblioteką w Wiązownie śpiewem, pieczeniem kiełbasek przy ognisku i rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pt. “Rodzinne spotkania z twórczością Marii Konopnickiej”.

Główną atrakcją programu będzie spotkanie z Łukaszem Wierzbickim, autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży z możliwością zakupu najnowszej pozycji. Będzie także okazja do zwiedzenia biblioteki i wyrobienia karty czytelniczej.

Zapraszamy wszystkich czytelników, mieszkańców – dzieci, młodzież, dorosłych do wspólnego spotkania na wszystkich etapach rajdu.

Zachęcamy do tego, aby już dziś przygotować swoje dwukołowce i wyruszyć z nami w drogę. Rowerowa przygoda czeka.

Data dodania: 2022-04-28 13:26:53
Data edycji: 2022-04-28 13:27:32