Instytucje i osoby udzielające pomocy w sytuacjach trudnych i kryzysowych

TELEFONY ALARMOWE:

997 – POLICJA

998 – STRAŻ POŻARNA

999 – POGOTOWIE RATUNKOWE

112 – NUMER ALARMOWY*

*(łączy z centrum powiadamiania ratunkowego, gdzie operator przyjmuje zgłoszenie i przekazuje do odpowiedniej jednostki)

Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży

116 111

Pomoc kierowana jest do dzieci, młodzieży w kryzysie. Mogą uzyskać natychmiastową pomoc telefoniczną jak również dowiedzieć się gdzie mogą szukać dalszej pomocy. Bazuje na 4 zasadach (ABCD): anonimowo, bezpłatnie, chętnie, dyskretnie.

Telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci

800 100 100

Bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności takie jak: agresja, przemoc w szkole, cyberprzemoc, zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania.

Dziecięcy telefon zaufania Rzecznik Praw Dziecka

800 12 12 12

Telefon adresowany jest  do dzieci i ma służyć pomocą, zarówno młodzieży jak i najmłodszym, można uzyskać wsparcie w trudnych chwilach oraz porady specjalistów.

Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki – Narkomania

800 199 990

Oferuje pomoc w zakresie informacji, porad, wsparcia psychologicznego dla osób uzależnionych od narkotyków; osób okazjonalnie używających narkotyków; rodziców i przyjaciół osób używających narkotyków.

Telefon zaufania dla osób cierpiących z powodu uzależnień behawioralnych i ich bliskich

801 889 880

Telefon zaufania dla osób cierpiących z powodu uzależnień behawioralnych, tj. uzależnienia od hazardu, Internetu, zakupów, pracy czy jedzenia.

Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”

801 120 002

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie realizuje zadania w szeroko pojętym zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie i edukacji w tym obszarze. Prowadzone działania: Pomoc psychologiczna, Pomoc prawna Ogólnopolska poradnia mailowa, Ogólnopolska poradnia telefoniczna, Ośrodek dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

NAZWA INSTYTUCJI

RODZAJ POMOCY

Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci

i Młodzieży w Józefowie

05-400 Józefów

22 468 25 99

Poradnia zajmuje się diagnozą psychiatryczną i psychologiczną, leczeniem oraz terapią dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 roku życia.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Otwocku

ul. Majowa 17,

05-402 Otwock

22 710 15 50

Poradnia zajmuje się diagnozą i terapią dzieci, orzecznictwem i opiniowaniem, doradztwem i profilaktyką dzieci i młodzieży.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

ul. Komunardów 10, 05 - 402 Otwock

Centrum realizuje zadania o charakterze ponadgminnym w zakresie pomocy rodzinie ze szczególnymi potrzebami i w sytuacjach kryzysowych oraz pomocy społecznej.

Centrum Usług Społecznych w Wiązownie,

Radiówek 25,

22 780 46 59

Realizacja programu „Rynek Usług Społecznych Gminy Wiązowna” w ramach, którego mieszkańcy mają możliwość skorzystania z wszechstronnego wsparcia.

Pomoc Społeczna - nadrzędnym celem pomocy społecznej jest wspieranie osób i rodzin, które znalazły się w trudnych sytuacjach życiowych oraz zapobieganie takim sytuacjom.

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowym w Wiązownie

ul. Lubelska 59

603 330 058

Zajmuje się pomocą rodzinie w problemie spowodowanym nadużywaniem alkoholu, do komisji może zgłosić się osoba doświadczająca trudnej sytuacji bądź świadek takiego zdarzenia.

Punkt Informacyjno-Konsultacyjny

ul. Lubelska 59

05-462 Wiązowna

Pomoc psychologiczna dla mieszkańców Gminy Wiązowna. Punkt czynny we wtorki w godz. 16:00-18:00

Posterunek Policji w Wiązownie

ul. Leśna 405-462 Wiązowna

48 47 724 17 65

Zajmuje się ochroną życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami godzącymi w te dobra jak również ochroną bezpieczeństwa i porządku.

Informacje dodatkowe:

Na terenie Szkoły Podstawowej im. Cypriana Kamila Norwida w Zakręcie mają Państwo możliwość skorzystania z pomocy Dyrektora, nauczycieli, pedagoga i psychologa szkolnego.

Data dodania: 2021-04-16 12:55:51
Data edycji: 2022-03-30 21:32:49