Klasa 3 a odwiedza Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna

Realizując roczny plan pracy naszej szkoły ”Czytanie to klucz do skarbnicy ludzkiej myśli i wiedzy” 8 listopada uczniowie klasy 3a odwiedzili Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna. Dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej i warsztatach edukacyjno- przyrodniczych „Czy da się polubić pająki?”

Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie dowiedzieli się: jak można zapisać się do biblioteki, jak wypożyczyć książki, dlaczego warto czytać. Dzieci w księgozbiorze biblioteki znalazły wiele ciekawych pozycji. Cześć uczniów samodzielnie wypożyczyła książki.

Warsztaty edukacyjno- przyrodnicze prowadziła pani Sylwia Cegiełka, która prowadzi własną hodowlę pająków. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o życiu pająków: jak pająki odróżnić od owadów, czym pająki różnią się od siebie, jak długo wytrzymają bez jedzenia, czy są pożyteczne…

W drugiej części warsztatów uczniowie oglądali prawdziwe pająki, jakie zabrała na spotkanie pani Sylwia. Dzieci z uwagą słuchały praktycznych porad dotyczących zajmowania się hodowlą pająków w domu.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna Marzenie Kopka za zaproszenie uczniów naszej szkoły na bardzo ciekawe zajęcia.

Data dodania: 2022-11-14 08:40:57
Data edycji: 2022-11-14 08:41:40