„Koduj z Gigantami” - Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy Uczniów  do wzięcia udziału w 11. edycji  „Koduj z Gigantami” – bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej. Tym razem motywem przewodnim warsztatów będzie cyberbezpieczeństwo.

Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Pan Jarosław Margielski, Prezydent Miasta Otwocka.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w naszej placówce w Otwocku przy ul. Hugona Kołłątaja 4 oraz online, w technologii wirtualnych klas.

Dla Uczniów z Otwocka i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy:

• klasy 1-3: programowanie w Scratch oraz Minecraft Education Edition,
  • klasy 4-6: programowanie w Scratch oraz tworzenie aplikacji mobilnych w AppInventor,
  • klasy 7-8: wstęp do programowania w C# i Python,
  • szkoła średnia: wstęp do programowania w C# i Python.

Termin warsztatów to sobota i niedziela, 17-18 września oraz 24-25 września.

Zapisu mogą dokonać zainteresowani wydarzeniem Rodzice poprzez dostępny od 22. sierpnia formularz na stronie: www.kodujzgigantami.pl

W razie dodatkowych pytań należy kontaktować się  z p. Izabela Poradowska Dyrektor Giganci Programowania

Otwock, ul. H. Kołłątaja 4, Tel. 22 378 49 48 , www.giganciprogramowania.edu.pl

Data dodania: 2022-08-17 08:44:05