Konkurs plastyczny „20 rocznica - jak zmieniła się moja okolica dzięki członkostwu Polski w Unii Europejskiej”

Biuro Stowarzyszenia „METROPOLIA WARSZAWA” zaprasza uczniów z klas 0-7 szkół podstawowych ze szkół metropolii warszawskiej do udziału w konkursie plastycznym „20 rocznica - jak zmieniła się moja okolica dzięki członkostwu Polski w Unii Europejskiej”.

Konkurs plastyczny ma na celu zobrazowanie 20-letniej obecności Polski w Unii Europejskiej, ukazanie korzyści z członkostwa w strukturach UE, podkreślenie wspólnych wartości i celów oraz pobudzenie dyskusji o przyszłości Europejczyków. Celem konkursu jest promowanie idei Unii Europejskiej oraz wskazanie korzyści płynących z bycia obywatelem Europy wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Adresaci konkursu – uczniowie szkół podstawowych - urodzili się już będąc obywatelami Unii Europejskiej. Intencją tematyki konkursu jest uświadomienie im, że rzeczywistość, jaką zastali (dobrobyt, troska o zrównoważony rozwój, solidarność między europejskimi krajami, poczucie wolności i równości, itp.), jest wynikiem ciężkiej pracy wielu narodów na przestrzeni lat ku zjednoczeniu i poczuciu wspólnoty wartości i idei. Zmiany w dalszym i bliższym otoczeniu dzieci i młodzieży zachodzą w większości dzięki unijnym funduszom, których Polska jest największym beneficjentem spośród wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej.

Zadanie konkursowe:

Zadaniem konkursowym dla uczniów z klas 0-7 szkół podstawowych będzie przygotowanie plakatu (format A1) przedstawiającego zmiany, jakie zaszły w otoczeniu dzieci dzięki członkostwu Polski w Unii Europejskiej. Prace oceniane są w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-3 i klasy 4-7.

Nagrody:

Dla klas, które przygotują najlepsze plakaty czekają bardzo atrakcyjne nagrody!  Są to wycieczki klasowe do Parku Rozrywki Julinek w gminie Leszno, Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” w Otrębusach, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie czy do Obserwatorium Astronomicznego w Grodzisku Mazowieckim czy do Muzeum Motoryzacji i Techniki w gminie Brwinów.

Termin nadsyłania prac:

Prace, formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych prosimy przesłać na adres:

Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy PKiN, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa, XIX piętro, pokój 1921 z tytułem wiadomości Konkurs „20 rocznica – jak zmieniła się moja okolica …” w terminie do 31 maja 2024 roku. Praca można dostarczyć również osobiście na wskazany wyżej adres od pon. do pt. w godz. 8:00 – 16:00.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych znajdują się poniżej oraz na stronie internetowej oraz Facebook Stowarzyszenia Metropolia Warszawa.

Data dodania: 2024-04-05 10:39:00
Data edycji: 2024-04-05 10:42:55