Konkurs plastyczny „Jestem mieszkańcem europejskiej metropolii” z okazji 18-lecia Polski w Unii Europejskiej.

Miasto stołeczne Warszawa oraz Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa” organizują dla szkół podstawowych metropolii warszawskiej (klasy 1-3) wyjątkowy konkurs plastyczny „Jestem mieszkańcem europejskiej metropolii” z okazji 18-lecia Polski w Unii Europejskiej.

Konkurs jest istotny z uwagi na jego funkcje promocyjne gmin wiejskich, wiejsko-miejskich i miejskich należących do metropolii warszawskiej.

Dzieci wraz z nauczycielem przygotowują plakat ilustrujący, jak bardzo zmieniło się ich najbliższe otoczenie w ciągu 18-letniej obecności w Unii Europejskiej. Uczniowie wskazują korzystne zmiany, jakie zaszły w miejscu ich zamieszkania dzięki projektom dofinansowywanym ze środków Unii Europejskiej, prezentują działania pro-unijne w ich okolicy, pokazują, jak bardzo cieszą się z bycia Europejczykiem. To doskonała okazja by pochwalić się tym, jak prężnie rozwija się wieś/miasto/gmina/powiat i jak bardzo zmieniła się jakość życia i codzienność w lokalnych społecznościach od momentu wejścia Polski do Unii. Uczniowie szkół podstawowych urodzili się w czasie, gdy Polska już od kilku lat była członkiem europejskiej wspólnoty. Nie mają więc świadomości tego, że rzeczywistość, jaką zastali (pokój, dobrobyt, troska o zrównoważony rozwój, solidarność między europejskimi krajami, poczucie wolności i równości, itp.), jest wynikiem ciężkiej pracy wielu narodów na przestrzeni wielu lat ku zjednoczeniu i poczuciu wspólnoty wartości i idei.

Na klasy, które wykonają najlepsze plakaty czekają atrakcyjne wycieczki do Centrum Nauki Kopernik, parku rozrywki Majaland w Góraszce, warsztaty w SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Piasecznie.

Termin nadsyłania prac – 31 maja b.r.

W związku z powyższym, zwracam się z prośbą o przekazanie informacji o konkursie do szkół podstawowych na terenie Państwa gminy.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie - https://um.warszawa.pl/waw/europa/-/konkurs-plastyczny-europejska-metropolia

Osobą do kontaktu w powyższej sprawie jest Pani Lidia Janicka, Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju (BFE), tel. +48 22 443 02 26, e-mail: ljanicka@um.warszawa.pl lub europa@um.warszawa.pl

Data dodania: 2022-05-24 11:02:53
Data edycji: 2022-05-24 11:03:40