Konkurs plastyczny ''Moja własna EKO-torba''

W dzisiejszych czasach bycie EKO jest bardzo modne i coraz więcej osób chce zadbać o zdrowie swoje i bliskich. Sposobów jest wiele. Chcemy jednak zwrócić szczególną uwagę na torby ekologiczne, które stały się wspaniałą alternatywą dla tradycyjnych jednorazówek. Plastikowa torba rozkłada się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset lat, a konsekwencje są dla wszystkich dotkliwe. Wystarczy przywołać alarmujące dane, że jeśli nie zmienimy przyzwyczajeń, to do 2050 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb.

Jeszcze kilka lat temu szacowane roczne zużycie „foliówek” w Polsce wynosiło ok. 300 sztuk na mieszkańca. Na szczęście sytuacja w naszym kraju bardzo się poprawiła - w 2021 roku były to 23 torby.

Chcemy nadal promować torby wielorazowe, które są nie tylko ekologiczne, ale także mogą stać się doskonałym dodatkiem do stroju i być piękne. Własnoręcznie ozdobione jeszcze piękniejsze!

Drodzy uczniowie, z okazji dzisiejszego Światowego Dnia Ziemi ogłaszamy Szkolny Konkurs Plastyczny “Moja własna EKO-torba”. Zgłaszajcie chęć uczestnictwa do dnia 29 kwietnia, dzięki czemu dostaniecie eko-torby, na których waszym zadaniem będzie zaprojektowanie własnego nadruku promującego ochronę naszej Ziemi. Konkurs trwa do 29 maja.

Więcej szczegółów na plakacie i w regulaminie.

Data dodania: 2024-04-22 10:09:08
Data edycji: 2024-04-22 13:44:07