LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – DZIAŁAMY!

Październik w naszej szkole był pełen wrażeń dzięki  sprzętowi zakupionemu w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI (#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci @LaboratoriaPrzyszlosci).

Na zajęciach informatyki została uruchomiona drukarka 3D – na pierwszy ogień poszedł szary filament i ….. pierwszy wydruk – matematyczna zabawka gotowa! Zachęcamy  nauczycieli i uczniów do współpracy z p. W. Gierczyckim – wasze pomysły czekają na realizację w realu.

Klasy drugie na zajęciach rozwijających kreatywność robiły wspaniałe rakiety kosmiczne, a klasy szóste elektroskop na technice. Do wykonania projektów uczniowie wykorzystywali m. in. zakupione z projektu noże do cięcia z chowanym ostrzem.

Na przyrodzie klasy czwarte wypróbowały nowe stacje pogodowe z akcesoriami.

Nie mogło zabraknąć przygotowań do 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości. Zerówki przygotowały gazetkę z tej okazji (laminarka zakupiona z projektu okazała się nieodzowna). I do tego kilkugodzinne próby do uroczystego odśpiewania patriotycznych pieśni, w których uczestniczyli uczniowie ze wszystkich klas. Oczywiście z wykorzystaniem sprzętu nagłaśniającego zakupionego w ramach projektu.

szkolny koordynator projektu:

Anna Smoderek