LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – START!

Już od września 2022 r. Szkoła Podstawowa im. C. K. Norwida w Zakręcie korzysta ze sprzętu zakupionego w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI (#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci @LaboratoriaPrzyszlosci).

Prawie czterdziestu uczniów z naszej placówki miało okazję wypróbować system mikrofonów bezprzewodowych ze wzmacniaczem, o który wzbogaciła się nasza placówka dzięki rządowemu projektowi. W ramach uroczystych obchodów Święta Szkoły odbył się  szkolny Konkurs Pięknego Czytania, podczas którego dzieci – z mikrofonem w ręku - czytały teksty z  epoki romantyzmu. Każdy – odważny bywalec sceny czy nieśmiały debiutant – był świetnie słyszany przez zgromadzoną publiczność.

Uczniowie klas czwartych na lekcjach języka angielskiego korzystali ze zwijanych miarek, dzięki którym poćwiczyli nie tylko angielskie liczebniki i słownictwo związane z dokonywaniem pomiarów, lecz także poznali sposoby na dokładniejsze mierzenie obiektów, rozwinęli kreatywność i do tego świetnie się bawili! Poniżej można obejrzeć krótki filmik z zajęć.

Chłopcy z kl. 7 na godzinie wychowawczej (po uważnym zapoznaniu się z instrukcją obsługi) uruchomili zakupiony w ramach projektu laminator. Zalaminowanie własnych rysunków w ramach testu sprzętu – bezcenne! A później dobry uczynek dla kolegów i koleżanek – laminowanie materiałów na gazetkę.

Na zajęciach języka polskiego jako obcego uczniowie musieli zrozumieć opis tego, jak korzystać z termometru bezdotykowego (nasza szkoła w ramach projektu zakupiła 3 sztuki). Następnie każdy uczestnik zajęć dokonał pomiarów, odczytał wyniki i podzielił się nimi z innymi – oczywiście w języku polskim, żeby poćwiczyć polskie liczebniki i ich niełatwą wymowę. Przy okazji dowiedziałam się, w jaki sposób dzieci mogą zwiększyć temperaturę swojego ciała przed dokonaniem pomiaru termometrem, ale….. nie zdradzę tego.

szkolny koordynator projektu:

Anna Smoderek