LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – W BUDYNKU I POD CHMURKĄ

W tym roku szkolnym okazało się, że sprzęt zakupiony przez naszą szkołę w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI (#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci @LaboratoriaPrzyszlosci) sprawdza się nie tylko w salach lekcyjnych, lecz także na świeżym powietrzu. Bez użycia sprzętu nagłaśniającego nie mogłaby się odbyć na szkolnym boisku uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego.

Dzięki mikrofonom i głośnikom mieliśmy również okazję uczestniczyć w uroczystych obchodach Święta Szkoły, które odbyły się przed budynkiem naszej placówki. Uczniowie z kl. 8 wygłosili płomienne przemówienia zachęcające młodszych kolegów do postaw proekologicznych i przekazali pod opiekę sztandar szkoły uczniom z klas 7.

Najmłodsi odkrywcy wykorzystali podświetlane lupy zakupione z programu – dzięki nim mieli okazję lepiej przyjrzeć się listkom, trawkom i malutkim owadom w ich naturalnym środowisku.

Tradycyjnie, w czasie zajęć lekcyjnych, uczniowie różnych klas  często korzystali z laminarki, aby przygotować materiały na szkolne gazetki.

Na zajęciach języka polskiego, języka angielskiego, zajęciach rozwijających kreatywność i godzinach wychowawczych nasi wychowankowie często korzystali z nożyczek zakupionych dzięki LABORATORIOM PRZYSZŁOŚCI. Często łączyli nowoczesność z tradycją – rozwijali kompetencje cyfrowe, wyszukując potrzebne informacje w sieci i wykonując z ich wykorzystaniem plakaty, hasła, dekoracje.

Data dodania: 2023-12-04 08:26:04
Data edycji: 2023-12-04 08:27:12