''Las w szkle''

Dzieci z oddziału 0A wykonały „Las w szkle” – roślinną kompozycję, mały ekosystem używając do tego żwirku, ziemi, roślin oraz ozdobnych kamyków. Wszystko zostało ułożone w szklanej kuli w odpowiedniej kolejności. Las sam sobie ma wytwarzać wszystko, czego potrzebuje. To jednak nie zwalnia z odpowiedniego dbania o rośliny - należy je podlewać raz w tygodniu i postawić w odpowiednio nasłonecznionym miejscu. W trakcie warsztatów dzieci poznały poszczególne etapy pracy nad leśnym słoikiem i dowiedziały się wielu przydatnych informacji o ekologii. Tworzenie miniaturowego lasu nie tylko poszerzyło wiedzę na temat leśnej flory, ale także było świetną okazją do rozwoju zdolności manualnych.

Warsztaty zostały przeprowadzone przy współpracy z Panią Anią Domańską, która zorganizowała materiały do pracy oraz pomogła w wykonaniu wspaniałych i kolorowych roślinnych dzieł, za co serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Milena Sitkowska

Agnieszka Łapiak