Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W naszej szkole dnia 29.09.2021 r. zaakcentowaliśmy wartość i wagę głośnego czytania. Badacze postaw i potrzeb dzieci i młodzieży nieodmiennie podkreślają, że nawet nastolatki lubią słuchać kiedy ktoś im czyta na głos, małe dzieci powinny mieć czytane minimum 20 minut dziennie codziennie. Taką zasadę przyjęła  pierwsza Kampania Cała Polska Czyta Dzieciom przed 20 laty

Na stronie fundacji https://calapolskaczytadzieciom.pl/co-czytac/ rodzic może skorzystać z zestawień polecanych książek i poradników.

W bibliotece odbyły się trzy krótkie seanse z udziałem uczniów, podczas pierwszego uczennice czytały książkę „Momo czy osobliwa historia o dziecku, które zwróciło ludziom skradziony im czas” M. Ende. Słuchaczami byli uczeń oraz nauczyciel-bibliotekarz.

Po południu zaproszona został grupka dzieci ze świetlicy, czytaliśmy „Muminki” T. Jansson, rozmawialiśmy o  bohaterach książki oraz ich przygodach, potem dzieci mogły wypożyczyć książki.

Kolejną odsłoną było głośne czytanie dla grupy uczniów ze świetlicy środowiskowej. Lekturą była książka „Mikołajek i inne chłopaki”, specjalnie zaadresowana dla chłopców. Odbiór książki był bardzo pozytywny i skłonił chłopców do opowiadań o swoich przygodach.

Czytanie  książki  „Nieźle to sobie wymyśliłeś Albercie” w klasie 1A, połączone zostało z prezentacją innych książek G. Bergström z tej serii. Klasa 4A również miała swój udział w głośnym czytaniu, uczniowie wysłuchali fragmentów „Bracia Lwie Serce” A. Lindgren

Na ten dzień w bibliotece została przygotowana specjalna wystawa książek, które dzieci chętnie wypożyczały.

Data dodania: 2021-10-05 14:17:24
Data edycji: 2021-10-07 10:57:10