Ogólnopolski Turniej Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci

W dniach 08-09.12.2022 r. w hali Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Strumykowej 21 na warszawskiej Białołęce po raz kolejny został rozegrany Ogólnopolski Turniej Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci. Do rywalizacji sportowej w uproszczonych formach zapasów i mocowania przystąpili Reprezentanci 16 szkół z całej Polski!!! Młodzież szkolna z roczników 2010 - 2012 toczyła zacięte boje w 6 konkurencjach szybkościowych, siłowych i wytrzymałościowych. Główną ideą, która przyświeca tym Zawodom jest promowanie dyscypliny sportu zapasy w szkołach oraz pokazanie nauczycielom i dzieciom, jak bezpiecznie mogą rywalizować ze sobą w sportowej walce, w atrakcyjnej formule.

Wspaniała rywalizacja na czterech matach zapaśniczych, a wśród nich uczniowie Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Zakręcie. Nasi reprezentanci świetnie spisali w meczach grupowych wygrywając dwa z nich z dużą przewagą 10 do 2. Porażkę przyniosło dopiero spotkanie ze Szkołą gospodarzy i głównym faworytem do zwycięstwa. W ćwierćfinale uczniowie z Zakrętu rywalizowali z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 8 im. Bolesława Chrobrego w Żarach. Niestety rywale okazali się lepsi, następnie dotarli do finału gdzie ulegli dopiero drużynie gospodarzy.

Transport na zawody został sfinansowany przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej im. C. K. Norwida w Zakręcie. Dziękujemy!

Data dodania: 2022-12-20 13:16:33
Data edycji: 2022-12-20 13:17:22