SP ZAKRĘT ze srebrnym medalem na Białołęce

W piątek 8 grudnia w Białołęckim Ośrodku Sportu odbył się Ogólnopolski Turniej Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci. Był to finał programu realizowanego przez Polski Związek Zapaśniczy ,,Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci” mającego na celu popularyzację sportu zapaśniczego. W programie tym nasza szkoła uczestniczy już od kilku lat, a w organizowanych na Białołęce drużynowych zawodach braliśmy udział po raz drugi. W roku 2022 nasi uczniowie doszli do ćwierćfinału.

Zawody te mają charakter meczu pomiędzy szkołami w sześciu konkurencjach sprawnościowych. W tegorocznym finale Szkoła Podstawowa z Zakrętu trafiła do ostatniej grupy, w której wygrała wszystkie mecze i awansowała z pierwszego miejsca do ćwierćfinału. Największe problemy sprawił nam pierwszy mecz ze Szkołą ze Zrębina, gdzie do ostatniej konkurencji nie było wiadomo kto wygra. W ćwierćfinale wygraliśmy pewnie ze Szkołą z Radkowic, a w półfinale pokonaliśmy reprezentantów Lublina. W wielkim Finale czekał nas pojedynek z gospodarzami turnieju SP nr 342 w Warszawie czyli faworytami turnieju. W pierwszej konkurencji przegraliśmy przeciąganie liny, ale odrobiliśmy straty w przeciąganiu materaca, gdzie wykręciliśmy rekordowy czas. W kolejnych konkurencjach pomimo walki i zaangażowania musieliśmy uznać wyższość rywali i ostatecznie skończyliśmy rywalizację na drugim miejscu.
To świetny wynik naszej szkoły i uczniów.

Szkołę Podstawową w Zakręcie reprezentowali:

Nela Wasilewska

Albert Fabianowicz