Sukcesy Orłów w Poznaniu

Sześcioro uczniów z UKS Orły Zakręt reprezentowało naszą Szkołę w XII Mistrzostwach Polski No Gi Jiu Jitsu 2022, które odbyły się 26 lutego w Poznaniu.

Świetny start zaliczyła Janina Salamon, która wygrała dwie walki przed czasem balachą (dźwignią na staw łokciowy) i poległa dopiero w finale.

Tadeusz Salamon wygrał swoją pierwszą walkę pewnie na punkty, drugą przez poddanie. W finale miał zapięty trójkąt nogami przez prawie połowę walki, ale nie udało mu się go wykończyć i przegrał nieznacznie na punkty.

Bartłomiej Twardowski wygrał pewnie dwie pierwsze walki na punkty i poległ dopiero w finale z dużżżo cięższym rywalem.

Małgorzata Salamon pewnie awansowała do finału, gdzie niestety poległa z zawodniczką z Wrocławia.

Z dobrej strony pokazali się Albert i Tymon Fabianowicz, ale niestety nie udało im się dostać do strefy medalowej.

Oto wyniki:

Tadeusz Salamon dzieci 7-9 lat - srebrny medal

Janina Salamon młodziczki - srebrny medal

Bartłomiej Twardowski młodzicy - srebrny medal

Małgorzata Salamon juniorki młodsze - srebrny medal

To pierwszy start w 2022 roku UKS-u z Zakrętu, który potwierdza dobrą formę zawodników. W pierwszy weekend marca Orły startują na Grand Prix Polski w Mińsku Mazowieckim w trzydziestoosobowym składzie.

Działania UKS Orły Zakręt wspiera Gmina Wiązowna oraz Szkoła Podstawowa w Zakręcie. Dziękujemy!

Data dodania: 2022-03-04 22:47:48
Data edycji: 2022-03-04 22:48:43