„Świetlicowi” Młodzi Odkrywcy

„Świetlicowi”  Młodzi Odkrywcy

Od marca 2022 r. dla dzieci ze świetlicy odbywają się cotygodniowe zajęcia chemiczno-fizyczno-przyrodnicze „Młody Odkrywca”.

Zajęcia mają na celu zdobycie wiedzy o wybranych pojęciach z zakresu chemii i fizyki, rozwijanie myślenia naukowego,  umiejętności obserwacji i formułowania wniosków, zainteresowanie uczniów poprzez zabawę badawczą chemiczno-fizyczno-przyrodniczym wymiarem otaczających nas zjawisk oraz zaszczepienie w nich pasji do nauki przez eksperymentowanie.

Na zajęciach dzieci poznały między innymi takie pojęcia jak próżnia, przyciąganie ziemskie czy napięcie powierzchniowe. Zobaczyły jak działają siły elektrostatyczne i magnetyczne, poznały proste reakcje chemiczne i zobaczyły ich produkty. W okolicy Świąt Wielkanocnych uczniowie badali wytrzymałość skorupek jajek. Okazało się, że wynik doświadczenia przerósł oczekiwania. Skorupki utrzymały ogromny „ciężar naukowy” – wielu słowników i książek naukowych.

Uczestnicy zajęć zadawali wiele pytań i nie mogli doczekać się kolejnych zajęć.

Zdjęcia wykonane podczas zajęć są dowodem na to ,że zabawa jest znakomita!

Paweł Gawęda

Aleksandra Karpińska