#SzkołaPamięta Spotkanie z Panem Zygmuntem Pazio na temat historii regionu

Każdego dnia podróżujemy do różnych miejsc z naszego domu, często w pośpiechu, bez możliwości refleksji nad mijającymi dniami, spotykanymi ludźmi. Bywa tak, że nie mamy czasu nawet z Nimi porozmawiać, zapytać ,,Co słychać?”. Coraz chętniej zatapiamy się w ekrany smartfonów, komputerów, poszukujemy kontaktów, wiadomości przez internet.

Ale, czy coś nas nie omija? Czy na pewno pamiętamy kto stanął dzisiaj na naszej drodze? Kolejne pokolenia już nie wchodzą i nie schodzą ze sceny życia, ale wbiegają i zbiegają z niej coraz szybciej i liczniej…

My, społeczność Szkoły Podstawowej im. Cypriana Kamila Norwida w Zakręcie jednak mieliśmy ostatnio okazję zatrzymać się na chwilę i pomyśleć, podczas spotkania zorganizowanego w ramach projektu MEN #SzkołaPamięta z Panem Zygmuntem Pazio, jednym z najstarszych mieszkańców Zakrętu, przewodnikiem wycieczek po ukochanej Warszawie.

Pan Zygmunt opowiedział uczniom o historii naszego regionu oraz ludziach, którzy ją tworzyli. Przenieśliśmy się w czasy kiedy nasza szkoła miała swoje początki, dowiedzieliśmy się o kolejnych pokoleniach nauczycieli ją tworzących.

Pojawiły się ciekawe opowieści o Zakręcie, jego najstarszej części i zmianach jakie zaszły na przestrzeni wielu lat. Uczniowie chętnie zadawali pytania, a Pan Zygmunt ciekawie na nie odpowiadał, tworzyła się relacja, przekaz z pokolenia na pokolenie. Nie zabrakło również wzmianek na temat literatury, w tym utworów naszego Patrona Cypriana Kamila Norwida.

Dziękujemy Szanownemu Gościowi za poświęcenie nam czasu  na krzewienie kultury regionu. Dziękujemy rodzicom i uczniom klasy 5a za pomoc w  zorganizowaniu spotkania,  dekoracji w postaci kącika z historycznymi eksponatami oraz galerii starych zdjęć.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z wydarzenia.

Dyrekcja, nauczyciele oraz wychowawca klasy 5a

Data dodania: 2023-10-26 12:44:01