Szkolny Konkurs fotograficzny „Przyłapani na czytaniu”

Celem konkursu jest pokazanie, że czytanie może być świetną rozrywką i przypomnienie, jaką satysfakcję może dać szperanie między regałami w księgarni czy bibliotece, trzymanie w dłoni książki i odkrywanie z nią nowej, nieznanej rzeczywistości. Wystarczy być czujnym obserwatorem.

Na zdjęciu należy uchwycić osoby czytające książki w różnych miejscach i sytuacjach (siebie, rodzeństwo, rodziców lub znajomych). Zapraszam i życzę udanych fotograficznych łowów.

Cele konkursu:

• Promocja i popularyzacja czytelnictwa.
  • Rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów.
  • Rozbudzenie zainteresowań artystycznych.

Regulamin konkursu fotograficznego „Przyłapani na czytaniu”:

• Konkurs jest adresowany do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. Cypriana Kamila Norwida w Zakręcie.
  • Tematyka zdjęć jest dowolna, powinna jednak pokazać, że czytanie w domu, miejscach publicznych (tj. szkoła, ulica, las, łąka, sklep, itp.) to przyjemność i atrakcyjna forma rozrywki wypełniająca wolny czas.
  • Każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie 2 zdjęcia (wykonane aparatem fotograficznym, telefonem lub innym urządzeniem).
  • Zdjęcia należy przesyłać drogą elektroniczną wraz z imieniem i nazwiskiem autora na adres: m.korczynska.spz@wp.pl. W temacie e-maila należy umieścić: „Przyłapani na czytaniu”. Zdjęć nie trzeba wywoływać.
  • Fotografie mogą przedstawiać osobę indywidualną jak również grupy osób (np. klasę, grupę rówieśniczą). O ile na fotografii konkursowej znajduje się wizerunek człowieka, uczestnik przesyłając fotografię zapewnia, że osoba, która znajduje się na tej fotografii wyraziła zgodę na sfotografowanie i nieodpłatną publikację.
  • Uczestnik konkursu wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie przez organizatora konkursu nadesłanych zdjęć w dowolnym czasie i formie dla celów promocji konkursu i idei czytelnictwa oraz innych zgodnych z działalnością szkoły.
  • Komisja konkursowa dokona oceny prac fotograficznych biorąc pod uwagę: pomysłowość, zaskakujące, nietypowe sytuacje, ogólne wrażenie artystyczne.
  • Najlepsze prace zostaną nagrodzone i nieodpłatnie umieszczone na stronie internetowej szkoły.
  • Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z oświadczeniem o posiadaniu pełni praw autorskich, osobistych i majątkowych do prezentowanego zdjęcia oraz uzyskaniu zgody na publikację od osób znajdujących się na fotografii.
  • Termin przyjmowania zgłoszeń konkursu: 07.05.2024 r. – 29.05.2024 r.
  • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi nie później niż dwa tygodnie po upłynięciu terminu przyjmowania zgłoszeń. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej, a zwycięzcy poinformowani wiadomością w dzienniku szkolnym.
  • Wszystkie informacje o konkursie i jego przebiegu umieszczane będą na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Zakręcie. Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać w bibliotece szkolnej.
Data dodania: 2024-05-07 09:55:28
Data edycji: 2024-05-07 10:01:40