UCZNIOWIE NA SPEKTAKLU „BRZECHWA 2020”

4 i 5 października uczniowie klas 1a, 2a,2b ,3b ze Szkoły Podstawowej im. C.K. Norwida w Zakręcie wyruszyli do teatru Capitol na spektakl “Brzechwa 2020”.

„Brzechwa 2020” to spektakl edukacyjny dla dzieci i młodzieży, oparty na twórczości Jana Brzechwy, w reżyserii Olafa Lubaszenki.

W spektaklu wiersze Brzechwy zostały przeniesione do czasów współczesnych. Pokazano, że mimo upływu lat to treści wierszy są bardzo uniwersalne, doskonale dopasowują się do dzisiejszych czasów i do aktualnych problemów w szkole i poza nią. Spektakl ten uwspółcześnił dawną klasykę polskiej literatury. W sposób niezwykle barwny i humorystyczny przybliżył uczniom tak bardzo lubiane, znane wiersze. Młodzi widzowie mogli się utożsamić z uczniami, którzy uczęszczają do szkoły przedstawianej na scenie “The Capitol School of Warsaw”. Uczniowie ze sceny i widzowie podobnie powrócili do szkoły po zdalnym nauczaniu spowodowanym pandemią. Jedni i drudzy przeżywają podobne emocje i problemy związane z tą sytuacją. Dzięki takiej bliskości aktorów i widzów spektakl ten był chętnie oglądany i rozumiany przez uczniów. Był łatwy w odbiorze i wywoływał wśród młodych widzów wielką radość. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania aktorów i często nagradzały gromkimi brawami. Sztukę udoskonalały piękna chorografia i muzyka.

Po spektaklu uczniowie zostali zaproszeni do udziału w warsztatach aktorskich.  Podczas rozmowy z aktorem dzieci dowiedziały się, jakie umiejętności powinien posiadać aktor. Na koniec cześć widzów mogła się wcielić w proponowane role i sprawdzić swoje zdolności na scenie teatru.

To była niezwykły wyjazd, który wiele dzieci nauczył i przyniósł dużo radości.

p. Agnieszka Nowicka

Data dodania: 2021-10-12 08:10:01