Uczniowie z Zakrętu zaproszeni przez Parę Prezydencką

W dniu 11 czerwca br. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. C.K. Norwida w Zakręcie spotkali się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz Małżonką Prezydenta   Agatą Kornhauser - Dudą w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego.

W ramach spotkania "Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką" uczniowie mogli zapoznać się z ogólnymi zasadami właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia. Swoją wiedzą z najmłodszymi podzielili się przedstawiciele kilkunastu instytucji oraz służb ratowniczych i mundurowych. Zaprezentowali m.in. sposoby zapamiętywania numerów alarmowych, udzielania pierwszej pomocy i inne techniki ratownictwa. Przypomnieli obowiązujące zasady poruszania się pieszych i rowerzystów, bezpiecznego przebywania nad wodą i czasie pieszych wycieczek górskich, postępowania z wolno żyjącymi zwierzętami. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się jak zwierzęta – wyszkolone psy – pomagają służbom ratowniczym. Czworonożni ratownicy i ich opiekunowie przedstawili pokaz współpracy i wyszkolenia. Uczestnicy wydarzenia  mogli również zobaczyć sprzęt, jakiego używają formacje mundurowe oraz spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Nasi uczniowie wykazali ogromną wiedzę jak bezpiecznie należy się zachowywać. Otrzymali wiele nagród, prezentów i gratulacji.

Ogromną atrakcją był występ Viki Gabor  zwyciężczynią Eurowizji Junior 2019. Wielką radością były wspólne zdjęcia z wokalistką i osobiste autografy.

Spotkanie z Parą Prezydencką i udział w wydarzeniu był bardzo dla uczniów ważny edukacyjnie, sprawił dużo radości i zadowolenia.

Data dodania: 2021-06-18 16:02:11
Data edycji: 2021-06-18 16:03:42