Uroczystości odsłonięcia pomnika C. K. Norwida na placu w Dąbrówce

30 września 2022 r. P. Dyr. Elżbieta Olczyk Szum jako dyrektor szkoły pod patronatem C. K. Norwida uczestniczyła – na zaproszenie Wójta Gminy Dąbrówka – w uroczystości odsłonięcia pomnika Cypriana Norwida na placu C. Norwida przy Urzędzie Gminy w Dąbrówce.

Wydarzenie było objęte honorowym patronatem prof. Piotra Glińskiego – wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Adama Lubiaka – Starosty Wołomińskiego.

Uczniów naszej szkoły godnie reprezentował poczet sztandarowy. Siódmoklasiści wraz z P. Dyr. Elżbietą Olczyk-Szum złożyli kwiaty na symbolicznym grobie matki Norwida na cmentarzu w Dąbrówce, następnie uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez Biskupa Diecezji Warszawsko-Praskiej JE Romualda Kamińskiego.

Po okolicznościowych wystąpieniach nastąpiła historyczna chwila – odsłonięcie pomnika poety  autorstwa rzeźbiarki Magdaleny Karłowicz.  Stojąca figura Norwida w otoczeniu kufrów i walizek z cytatami z jego dzieł jest świadectwem uznania talentu i wyjątkowości wybitnego artysty.

Anna Smoderek

Data dodania: 2022-10-07 08:10:17