V edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłosiła w 2024 roku V Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”, którego tematem jest popularyzowanie zasad bezpiecznej pracy oraz zaleceń prewencyjnych, stanowiących merytoryczną treść projektu KRUS „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”. Patronat Honorowy nad Konkursem sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Konkurs skierowany jest do dzieci urodzonych w latach 2009-2013, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do Konkursu.

Wystarczy ułożyć rymowankę

Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy, max. 30), odnoszącej się do zakresu merytorycznego kampanii prewencyjnych realizowanych przez KRUS w ramach projektu „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś” z wykorzystaniem przynajmniej 6 słów spośród: zdrowie, życie, projekt, wieś, rolnik, wypadek, choroba, profilaktyka, przyczyna, maszyna, bezpieczeństwo, rodzina i złożenie jej do siedziby Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie wraz z załącznikami (formularz zgłoszeniowy, wypełniony w każdym polu) w terminie do 22.03.2024 r. pocztą tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego) z dopiskiem „Konkurs na rymowankę”. Rymowanka powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu na odwrocie.

Data dodania: 2024-02-28 12:27:39
Data edycji: 2024-02-28 12:29:22