Deklaracja dostępności
Reset
Reset

V PUCHAR ORŁA

22 października w Szkole Podstawowej w Zakręcie odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży w Brazylijskim Jiu Jitsu No Gi, V PUCHAR ORŁA. Do rywalizacji zgłosiło się prawie dwustu zawodników i zawodniczek z różnych miast. Bardzo liczne reprezentacje wystawiły kluby: UKS Mały Wojownik z Warszawy, Dragon’s Den, Marga Garwolin, Dziki Wschód Biała Podlaska, Predator Myszyniec oraz Mata Leao Toruń. W klasyfikacji drużynowej przez większą część zawodów prowadził UKS Mały Wojownik po świetnych występach swoich zawodników, wyprzedzajc gospodarzy z Zakrętu. Rywalizacja o pierwsze miejsce toczyła się do ostatniej rozgrywanej kategorii. Finalnie rzutem na taśmę o kilka punktów UKS Orły Zakręt zwycięża w ,,drużynówce” po raz kolejny na własnych matach. Na sukces klubu złożyły się świetne występy indywidualne poszczególnych zawodników. W sumie zawodnicy Orłów zdobyli 12 złotych, 8 srebrnych oraz 5 brązowych medali. Kilkoro zawodników zdecydowało się spróbować swoich sił w dwóch kategoriach (swojej i cięższej lub starszej). Bezkonkurencyjny okazał się Tadeusz Salamon wygrywając kategorie U 10 i U 12 -34kg. Janina Salamon (ważąc niecałe 40kg) walczyła w kategoriach U 15 -45kg którą wygrała oraz -50kg gdzie zajęła drugie miejsce. Małgorzata Salamon w swojej wadze U 15 -62kg zajęła drugie miejsce, ale w pięknym stylu wygrała w +66kg z dużo cięższymi rywalkami. Z bardzo dobrej strony pokazali się Natalia Zawadewicz i Aleksy Szewczyk którzy nie dali szans swoim przeciwnikom w kat. U 8. Ignacy Lawrenc i Tymon Fabianowicz potwierdzili dobrą formę po zawodach w Mińsku Mazowieckim wygrywając swoje kategorie. Tymon ponadto otarł się o medal w kategorii cięższej tj. -34kg, przegrywając nieznacznie walkę o brąz. Świetny debiut w zawodach zaliczył Jeremi Wróbel zajmując pierwsze miejsce w U 12. Swoją kategorię wygrał również Aleks Rak. Złote medale Mai Salamon i Tomasza Kiśla to dobry prognostyk przed ich startem na Mistrzostwach Polski w Gnieźnie już za dwa tygodnie.

3. Dragon`s Den 72 pkt.

V Puchar Orła w Zakręcie to duże przedsięwzięcie organizacyjne, które nie mogłoby się udać bez wsparcia wolontariuszy. Dziękujemy wszystkim rodzicom, zawodnikom i sympatykom za pomoc w przygotowaniu i sprawnym przeprowadzeniu zawodów.