VIII PUCHAR ORŁA w Zakręcie

25 maja w Szkole Podstawowej im. C. K. Norwida w Zakręcie odbyła się siódma edycja zawodów dla dzieci i młodzieży w Brazylijskim Jiu Jitsu. Puchar Orła to zawody organizowane przez lokalny klub UKS Orły w których tym razem wzięło udział 180 uczestników. Po raz pierwszy została rozegrana formuła Pierwszego Kroku dla najmłodszych uczestników w wieku od 4 do 7 lat. W tej kategorii zgłosiło się ponad pięćdziesięcioro uczestników. Taka forma zawodów ma za zadanie oswoić początkujących sportowców z rywalizacją sportową. Mali wojownicy mieli wspólną rozgrzewkę, wyścigi na torach przeszkód. Następnie zostali dobrani w grupy z podziałem na wiek i wagę. W każdej z grup zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach sprawnościowych: wyrywanie szarfy, spychanie z worka bokserskiego, wyrywanie piłki gimnastycznej oraz spychanie z materaca. Na zakończenie odbyło się przeciąganie liny. Wszyscy uczestnicy ukończyli swoje konkurencje i na zakończenie otrzymali medale, dyplomy oraz upominki. Uroczystego wręczenia medali dokonała Pani Joanna Wasiak Dyrektor Przedszkola Leśna Kraina w Zakręcie. Po zakończeniu zawodów dla najmłodszych rozpoczęła się rywalizacja dla zawodników w Brazylijskim Jiu Jitsu Gi czyli walki w kimonach. Tym razem już od kategorii U10 czyli od 8 lat wprowadzono poddania, czyli można było zakończyć walkę przed czasem przez dźwignię lub duszenie. Oczywiście nad bezpieczeństwem zawodników czuwali sędziowie którzy przerywali walki w chwili zagrożenia, bądź przy poprawnie założonej technice kończącej. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z piętnastu klubów.

Klub gospodarzy zawodów czyli UKS Orły reprezentowało 20 zawodniczek i zawodników. Najlepiej spisali się Natalia Zawadewicz, Janina Salamon, Aniela Dębkowska, Tadeusz Salamon i Tymon Fabianowicz, którzy wygrali swoje kategorie. Srebrne medale zdobyli: Paulina Dąbrowska, Iga Wróblewska, Dawid Dąbała, Albert Fabianowicz, Antoni Sobota oraz Angelika Rak. Na trzecim miejscu podium uplasowali się: Julian Welc, Hanna Dąbrowska, Tadeusz Salamon, Maksymilian Mączko, Kacper Wróblewski, Mikołaj Brzeziński. Wyniki indywidualne przełożyły się na sukces drużynowy. Po raz kolejny Puchar Orła dla najlepszej drużyny wygrali gospodarze z UKS ORŁY Zakręt, na drugim miejscu uplasowała się ekipa Dragon’s Den, trzecie miejsce przypadło Mata Leao Jiu Jitsu Toruń.

Dziękujemy za wsparcie wszystkim sponsorom, partnerom oraz wolontariuszom dzięki którym możemy cyklicznie organizować to przedsięwzięcie. VIII Puchar Orła wsparli przede wszystkim:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

PKOL