Warsztaty z POWER(Manem) w ramach akcji „Akademia Mocy”

Nowy tydzień zaczął się w szkole w Zakręcie z prawdziwym POWEREM. W poniedziałek 13.09 już od samego rana uczniowie starszych klas mogli wziąć udział w fenomenalnych zajęciach poświęconych zagadnieniom związanych z prądem, jego mocą, przepływem i właściwościami.  W skomplikowany świat fizycznych doświadczeń wprowadzali nas Nikola Tesla i Power Man, władcy energii elektrycznej. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach każdy uczeń mógł poczuć na sobie siłę energii elektrycznej, samodzielnie wygenerować prąd lub zapalić żarówkę bez podłączania jej do gniazdka. Największy entuzjazm wywołało doświadczenie z energią elektrostatyczną, które postawiło jego uczestnikom włosy na głowach. Uczniowie dowiedzieli się również, że słupy wysokiego napięcia, wymieniane właśnie na terenie gminy są całkowicie bezpieczne i nie powinny budzić naszych obaw.

Zajęcia w ramach „Akademii Mocy” były świetnym przykładem nauki poprzez zabawę i doświadczanie - pomimo dźwięczącego dzwonka uczniowie nie chcieli kończyć swojej przygody z niezwykłymi eksperymentami.

Natalia Maciak

Data dodania: 2021-09-15 10:12:48