Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie

Dnia 17.05.2022r. uczniowie klasy 5a oraz 5b uczestniczyli w wyciecze do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Akademia nauki w Szkole Podstawowej w Wiązownie i Zakręcie”. Uczniowie wzięli udział w warsztatach prowadzonych na terenie ogrodu. Podczas spaceru z przewodnikiem dowiedzieli się, dlaczego glediczja trójcierniowa pokryta jest cierniami, w jaki sposób rośliny chronią się przed promieniowaniem słonecznym i wysokimi temperaturami, a także nauczyli się rozpoznawać sosnę limbę i kosodrzewinę. Uczestnicy warsztatów zachwyceni byli jasnofioletowymi kwiatami glicyni chińskiej oraz mięciutkimi igiełkami metasekwoi. Uczniów zaskoczył fakt, że niektóre drzewa i krzewy są oszustami! Na własne oczy zobaczyli, jak dereń oraz bugenwilla sprytnie wabią owady do swoich drobnych kwiatów… Okazało się, że białe i różowe płatki to w rzeczywistości wybarwione liście, które pięknymi kolorami zwracają na siebie uwagę owadów. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Data dodania: 2022-05-26 10:26:59
Data edycji: 2022-05-26 10:29:27