Wycieczka klas 6a, 6b i 5a

We wtorek 28.03.2023r. uczniowie z klas 6a, 6b i 5a odwiedzili Muzeum Narodowe w Warszawie oraz obejrzeli spektakl "Romeo i Julia" w teatrze Studio Buffo.
  Podczas lekcji muzealnej pt. "Tropiciele historii" dzieci z naszej szkoły odbyły pasjonującą wyprawę w przeszłość oglądając znakomite dzieła sztuki takich artystów, jak Marcello Bacciarelli, czy Bernardo Bellotto. Dowiedzieli się jak pozował do portretu ostatni król Polski oraz jakie meble zamawiano po odzyskaniu niepodległości. Największy zachwyt wzbudziła sala matejkowska, w której dzieci mogły zobaczyć ogromny na prawie 10 metrów szerokości i 4 metry wysokości obraz - "Bitwę pod Grunwaldem" oraz inne znane dzieła mistrza Jana Matejki.
   Po lekcji uczniowie udali się do Studio Buffo, gdzie obejrzeli musical w reżyserii Janusza Józefowicza pt. "Romeo i Julia". Pierwszy na świecie i jedyny w Polsce wodny musical ze scenografią w technologii 3D, współczesna odsłona dramatu Szekspira, spektakularne efekty specjalne oraz możliwość zobaczenia na żywo gry aktorskiej m.in. Mariusza Czajki, czy usłyszenia rapującego PONO z pewnością zostaną w pamięci na długo.

Data dodania: 2023-04-07 14:25:38
Data edycji: 2023-04-07 14:26:04