Wycieczka klasowa klasy 4b do Warszawy

W czwartek 07.04.2022 r. klasa 4b wraz z wychowawcą Panem Pawłem Gawędą oraz opiekunem Panią Olgą Dźwigałą uczestniczyli w wyjeździe do Warszawy.

Pierwszym punktem na mapie uczniów był Pałac Kultury i Nauki, gdzie zobaczyli wystawę DA VINCI Multi-Sensory Exhibition. Wystawa pojawiła się w Polsce po raz pierwszy. Jest to ponadczasowa, niezwykle wciągająca wystawa największych dzieł i wynalazków jednego z głównych przedstawicieli renesansu. Multisensoryczna wystawa powstała dzięki współpracy historyków sztuki, twórców multimedialnych oraz inżynierów dźwięku. Wystawa prezentuje bogaty wgląd w sztukę, naukę, technologię i fascynacje da Vinci’ego naturą. Dzięki innowacyjnej technologii immersji, tworzy pełny portret twórczości Leonarda. Wystawa w poprzednich edycjach gościła we Florencji, Mediolanie, Pekinie, Szanghaju, Kanadzie i USA. Obecnie dzięki obchodom 500 rocznicy śmierci da Vinci’ego stała się częścią światowego programu poświęconego jego pamięci.

Zachwyceni wystawą uczniowie, udali się w kolejne miejsce, mianowicie do parku trampolin – Stacja Grawitacja. Przed wejściem do parku trampolin, wszyscy wzięliśmy udział w rozgrzewce, która miała uchronić nas przed ewentualnymi kontuzjami. Po rozgrzewce, rozeszliśmy się po hali, gdzie #oderwaliśmy się od codzienności. ;) Park Trampolin składa się z 1 300 m2 trampolin. Stacja Grawitacja Warszawa posiada, jako pierwszy Park Rozrywki w Polsce, interaktywne trampoliny z grami komputerowymi. Dzięki temu, można połączyć aktywność sportową i przenieść się w czasie rzeczywistym do gry komputerowej, pokonując kolejne poziomy i zdobywając najlepszy wynik. Każdy z nas skorzystał z trampolin zeskokowych oraz z wielopoziomowej platformy, gdzie niektórzy z nas poczuli dreszczyk adrenaliny skacząc na plecy na ogromną poduszkę.

Wymęczeni skakaniem, pojechaliśmy do Galerii Młociny. Na miejscu zjedliśmy obiad i trochę odpoczęliśmy, po czym poszliśmy do Multikina na film „To nie wypanda”. W filmie Disneya i Pixara pt. „To nie wypanda” poznaliśmy Mei Lee, pewną siebie trzynastolatkę, szkolną „kujonkę” i idealną, nie sprawiającą kłopotów córkę. Jednak czas dojrzewania zmienia dotychczas uporządkowany świat dziewczyny w totalny chaos. Jej nadopiekuńcza, by nie powiedzieć natrętna, mama Ming nie odstępuje jej na krok, co tylko pogłębia frustrację nastolatki. A jakby tego było mało, za każdym razem, gdy Mei odczuwa silne emocje (czyli praktycznie ZAWSZE), zmienia się w ogromną rudą pandę!

Po filmie poszliśmy do autokaru. Każdy nasz wyjazd, bardzo nas integruje. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Data dodania: 2022-04-12 10:05:19
Data edycji: 2022-04-12 10:06:18