Wycieczka klasy 4a i 4b do Muzeum Historii Żydów Polskich „POLIN” w Warszawie

Dnia 30.03.2022 r. uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami Panią Anną Bartoszyńską, Natalią Maciak oraz Panem Pawłem Gawędą, uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” w Warszawie.

Przed wejściem do muzeum, stanęliśmy przy Pomniku Poległych w Walce, aby Pani Natalia Maciak mogła nam przybliżyć jego historię oraz historię Żydów. Wizyta w muzeum z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Nasi podopieczni mieli okazję obejrzeć galerię wystawy stałej kultury i dziedzictwa polskich Żydów. Uczestniczyli również w warsztatach edukacyjnych „Spotkanie z kulturą żydowską – poznanie charakterystycznych dla niej przedmiotów, tradycji i symboli”. Uczniowie przyjrzeli się jednemu z ważniejszych momentów z życia żydowskich nastolatków, czyli bar micwie i bat micwie, natomiast podczas warsztatów „Spotkania z kulturą żydowską” odwiedziliśmy synagogę, karczmę oraz dom żydowski. Poznaliśmy zwyczaje szabatowe, charakterystyczne przedmioty i ich symbolikę.

Na koniec uczniowie wraz Panią przewodnik wypełnili swoje karty pracy z pobytu w muzeum. Po krótkim podsumowaniu udaliśmy się do muzealnego sklepu z pamiątkami, a następnie do baru z żydowską kuchnią. Wizyta w muzeum była dla uczniów niezwykłą lekcją historii, dzięki której poszerzyli wiadomości dotyczące kultury i religii żydowskiej.

Data dodania: 2022-04-05 08:30:20
Data edycji: 2022-04-05 08:44:14