Wydarzenia Miesiąca Bibliotek Szkolnych

W bibliotece szkolnej w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyło się „Czytanie kolorami”. Dzieci wypożyczały książki z okładkami w kolorach: zielonych, żółtych, rudych, brązowych. Było to nawiązanie do fragmentu wiersza M. Strzałkowskiej  „Zielony, żółty, rudy, brązowy  –
jesień uderza mi już do głowy!
”.

Kolejną akcją było zaznaczenie obchodów Światowego Dnia Ptaków, który wypadał 1 października b. r. oraz Światowego Dnia Zwierząt – 4 października. Tematyczne wystawki książek o ptakach i zwierzętach zostały wyeksponowane w otoczeniu pluszaków, co od razu dostrzegli i docenili młodsi uczniowie i stali czytelnicy.

Pod koniec października odbył się konkurs - zabawa literacka „przeTWORY” literackie. Uczestnicy odgadywali tytuły książek,baśni,legend i lektur na podstawie skojarzeń elementów zapakowanych do słoików. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali „przetwory”, mieli przy tym dużą satysfakcję kiedy udało im się odgadnąć dany tytuł. Najlepsi uczestnicy tych rozgrywek zostaną nagrodzeni niespodziankami. Niektórzy spośród najmłodszych uczniów naszej szkoły, mają ogromne zasoby skojarzeń i wielki apetyt na czytanie.

Ostatnio biblioteka otrzymała w darze od klasy 5A  egzemplarze lektur : „Mikołajek” oraz „Księga dżungli”, za co dziękujemy rodzicom.

Dla chętnych uczniów klas 5-8 przygotowane zostało zadanie: przeprowadzenie wywiadu z wybranym nauczycielem, pracownikiem szkoły, rodzicem, dziadkiem lub kimś z rodziny. Zachęcam nauczycieli do tej zabawy. Czas realizacji tego zadania do 1 grudnia b. r. Pytania zestawione w formie krótkiej ankiety, pomogą zebrać i sformułować ciekawe wnioski. Formularze wywiadu są do pobrania w bibliotece. Uczniowie uczestniczący w tym zadaniu zostaną nagrodzeni ocenami z języka polskiego.

Elżbieta Wojciszko

Data dodania: 2021-10-29 09:00:36