WYNIKI GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKO-WOKALNEGO

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKO-WOKALNEGO inspirowanego postacią C.K. Norwida  „Bez korzeni nie ma skrzydeł”

22 X 2021 r. o godzinie 10.00 w SP w Zakręcie odbył się finał GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKO-WOKALNEGO inspirowanego postacią C.K. Norwida „Bez korzeni nie ma skrzydeł”.

Konkurs miał na celu: popularyzowanie twórczości Cypriana Kamila Norwida, poszerzenie repertuaru wokalnego o utwory poezji śpiewanej, propagowanie piękna poezji, kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozwijanie recytatorskich i wokalnych uzdolnień uczniów, poszukiwanie nowatorskich interpretacji znanych utworów poetyckich.

Uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy, którzy brali udział w konkursie,  mogli zaprezentować wybraną formę artystyczną: wiersz Norwida lub innego autora nawiązującego do twórczości wieszcza; jak również interpretację wokalną utworu Norwida. Wszyscy uczestnicy wykonywali jeden utwór: wiersz lub piosenkę.

Jury  oceniało: dobór repertuaru, znajomość tekstu,  interpretację utworu (tempo, intonację), kulturę słowa, warunki głosowe, ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny).

W kategorii wiekowej III-V najwyższe miejsca zdobyli:

Patrycja Wojtanowska kl.IV – SP w Zakręcie

Adela Pazio kl. III – SP w Zakręcie

Zofia Jędruchniewicz kl. V – SP w Wiązownie

Maja Kaczyńska  kl.IV – SP w Zakręcie

W kategorii wiekowej VI-VIII najlepsze noty uzyskali:

Helena Bogucka kl. VIII -  SP w Malcanowie

Dominika Tańska kl.VIII – SP w Zakręcie

Aleksandra Kubajek kl. VI – SP w Gliniance

Zuzanna Morawska kl.VIII – SP w Zakręcie

Franciszek Przysowa kl. VIII – SP w Gliniance

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy podjęli wyzwanie i zmierzyli się z twórczością Cypriana Kamila Norwida. Miejsca ex aequo udowadniają, iż poziom przygotowania uczniów był wysoki i jury, wyłaniając najlepszych z najlepszych, nie miało łatwego zadania.

Nagrody dla zwycięzców  zostaną wręczone podczas obchodów jubileuszowych 20 rocznicy nadania imienia Cypriana Kamila Norwida Szkole Podstawowej w Zakręcie, 200 rocznicy urodzin poety i 90 rocznicy istnienia szkoły 11 listopada 2021 roku.

Anna Smoderek

Data dodania: 2021-10-27 08:12:15