XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Zapraszamy do udziału w XIII edycji akcji edukacyjnej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – 17 listopada 2023 r.

Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a do jego realizacji przystępuje coraz więcej placówek edukacyjnych. Dotychczas we wszystkich edycjach wydarzenia wzięło udział 4 000 000 osób oraz ponad 35 000 placówek edukacyjnych, w tym ponad 31 000 z Polski i ponad 4 000 z innych krajów.

Jak co roku wydarzenie odbywa się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, zaś w ramach akcji to sami uczniowie, z pomocą nauczycieli, tworzą specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych z tabliczki mnożenia.  Egzaminy przybierają różne formy, jednak najczęściej wybierane są egzaminy ustne, podczas których egzaminowany losuje z koszyka Komisji mały los z pięcioma równaniami z mnożenia o różnym stopniu trudności.

Każda osoba, która odpowie poprawnie na wszystkie pytania z losu – otrzymuje tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” .

Zachęcamy do zapoznania się z filmem promocyjnym akcji:  https://www.youtube.com/watch?v=9lSlYhkl4HU

W ramach ŚDTM w naszej szkole zostanie przeprowadzony Konkurs Tabliczki Mnożenia, do którego zapraszamy uczniów klas 3-8 oraz nauczycieli.

Plan wydarzenia:

- powołamy komisje egzaminacyjne w składzie dwuosobowym: uczeń starszy i młodszy (z klasy 3).

- w każdej z klas komisje egzaminacyjne pod okiem nauczyciela przeprowadzą konkurs na ,,experta tabliczki mnożenia”, wyniki zostaną zanotowane przez komisję, a ekspertom wręczone odznaki

- prosimy uczniów, aby wykonali własnoręcznie koszulki nawiązujące do tabliczki mnożenia i dnia 17-ego listopada przyszli w nich wystrojeni do szkoły- komisja przeliczy ilość koszulek i zanotuje wyniki.

- na korytarzu na I i II piętrze zostaną ustawione stoliki konkursowe, gdzie będzie można dodatkowo uczestniczyć w wydarzeniu oraz za bezbłędną odpowiedź otrzymać słodki kęs.

Wyniki z poszczególnych klas zostaną podliczone i wyłonimy

,, Klasę mistrzowską w tabliczce mnożenia ”, która zostanie nagrodzona przewidzianą nagrodą niespodzianką.

Zapraszamy do udziału w akcji

Nauczyciele matematyki klas 3-8

Data dodania: 2023-10-31 12:55:32