Zajęcia w ramach projektu Akademia Nauki

W ramach projektu Akademia Nauki w naszej szkole realizowane są następujące rodzaje zajęć:

Zajęcia matematyczne - Królowa Nauk prowadzone przez panią Hannę Szubę.

Pani Hanna  z uczniami klasy szóstej zgłębia sekrety matematycznych zagadnień. Utrwalając wiedzę i poznając ciekawostki ze świata matematyki z wykorzystaniem ciekawych pomocy naukowych.

Laboratorium językowe prowadzone przez p. Pawła Gawędę, w ramach którego uczniowie klasy 4b uczą się płynnego mówienia w języku niemieckim grając m. in.  w gry np.  „Spiel deine Rolle” - Zagraj swoją rolę. Zadanie polega na aktywnym uczestnictwie w lekcji oraz na wyeliminowaniu błędów w mówieniu. Uczniowie na każdych zajęciach oglądają film o jednym z krajów niemieckojęzycznych, poznając jego historię , kulturę i środowisko geograficzne i przyrodnicze.

Natomiast w ramach zajęć teatralnych uczniowie klas młodszych – klas I-III wraz z p. Agnieszką Więsik i p. Hanną Wiśniewską uczą się o tym co to jest teatr, tworzą rekwizyty teatralne, kukiełki, pacynki, marionetki, jak również projektują scenografię. W tej chwili na cotygodniowych dwugodzinnych spotkaniach trwają przygotowania do przedstawienia , którego tytułu nie zdradzę Państwu. Mogę tylko zapewnić, że będzie to fantastyczne wydarzenie z pięknym przesłaniem.

Podczas zajęć atmosfera jest wspaniała, nauka poprzez zabawę.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych podczas zajęć.

Szkolny koordynator projektu

Aleksandra Karpińska