Zakończenie Ogólnopolskiego projektu edukacyjno-społecznego ''W cudownym świecie z Wami – Niebieskimi Motylami''

Ogólnopolski projekt edukacyjno-społeczny "W cudownym świecie z Wami – Niebieskimi Motylami" dobiegł końca.  Wzięły w nim udział klasy 5b i 7b z wychowawcami p. Olgą Dźwigałą, Martą Kulczyńską oraz nauczycielem współorganizującym Beatą Karbownik-Tuz. Naszym zadaniem było budowanie świadomości społecznej wśród dzieci i młodzieży na temat autyzmu, kształtowanie właściwych postaw prospołecznych, wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość, aktywizowanie społeczności szkolnej do integracji oraz zrozumienia emocji i uczuć innych osób.

Wykonane przez nas zadania to: przeczytanie i omówienie opowiadania lub książki przybliżającej zagadnienia dotyczące spektrum autyzmu, przygotowanie gazetki szkolnej, wykonanie i wysłanie do organizatora pracy plastycznej przedstawiającej błękitnego motyla, wykonanie „niebieskiego zdjęcia” uczestników projektu, zorganizowanie konkursu plastycznego pt. „Rozumiem, akceptuję, podziwiam”. Dodatkowo stworzyliśmy galerię prac konkursowych, foto-ściankę z niebieskim motylem oraz we współpracy z Samorządem Uczniowskim 1 kwietnia ogłosiliśmy dzień ubioru na niebiesko.

Do akcji włączyli się również inni nauczyciele i uczniowie, poprzez uczestnictwo w konkursie, ale także inne działania. W klasach 1a, 1b, 3a, 3b oraz 6a odbyły się zajęcia przybliżające zagadnienie autyzmu, uczniowie wspólnie czytali opowiadania, oglądali filmiki edukacyjne, dyskutowali.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w obchodach Dnia Świadomości Autyzmu. Z pewnością była to ważna i potrzebna lekcja dla naszych dzieci. Zachęcamy również do podejmowania tematu, nie tylko autyzmu, ale i innych niepełnosprawności, każdego dnia. Poszerzanie świadomości społecznej wśród dzieci i młodzieży jest ważnym procesem w kształtowaniu pokoleń młodych, tolerancyjnych osób.

Data dodania: 2022-04-12 10:33:51
Data edycji: 2022-04-12 10:36:47