Ogólnopolski Konkurs Matematyczno- informatyczny ,,Ale mózgi''

Chcemy zaprosić Was do udziału w bezpłatnym, ogólnopolskim konkursie matematyczno-informatycznym Ale mózgi(www.alemozgi.pl) przeznaczonym dla klas 5-8Konkurs nie wymaga wiedzy wstępnej. Podczas trwania konkursu będziecie mieli możliwość nauki programowania. Celem konkursu jest popularyzacja nauki programowania oraz rozwijanie umiejętności matematyczno-informatycznych wśród młodzieży szkolnej.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Partnerem konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Konkurs składa się z trzech etapów:

I etap (szkolny) - w dogodnym terminie w tygodniu: 23-28 października 2023- ustalimy termin po zamknięciu listy chetnych.

Arkusze z zadaniami zostaną przesłane do zgłoszonych szkół (przykładowe zadania: www.alemozgi.pl/zadania). Test zawiera 20 zadań matematycznych i logicznych do rozwiązania w ciągu 40 minut.

Do II etapu zakwalifikowanych zostanie co najmniej 500 uczestników, którzy uzyskają najwyższą liczbę punktów oraz przynajmniej 1 uczeń z każdej zgłoszonej szkoły. Uczniowie oraz nauczyciele uczniów, którzy awansują do II etapu otrzymają dostęp do dedykowanych materiałów do nauki języka Python na platformie www.codeforia.com.

II etap (online)

10 zadań sprawdzających wiedzę z zakresu programowania w języku Python. Zadania będą dostępne przez 7 dni w terminie 18-24 marca 2024.

Uczniowie, którzy awansują do III etapu otrzymają książkę "Zaprzyjaźnij się z algorytmami" wydawnictwa PWN. W podręczniku opisano podstawowe metody projektowania algorytmów.

III etap (online)

5 zadań algorytmicznych do rozwiązania w języku Python w trakcie 3 godzinnej sesji, która odbędzie się 18 maja 2024.

Zainteresowane osoby proszę o wpisanie się na listę ( Imię i nazwisko, klasa )umieszczoną pod linkiem: https://docs.google.com/document/d/1MNkod-nsbGd5QKiYy2rltQ4jnrDVrfr3Fzeu-oee3Kg/edit?usp=sharing  do 5 października (czwartek) 2023 r.

W załączeniu przesyłam zgodę na udział w konkursie, proszę o jej podpisanie i dostarczenie w możliwie szybkim terminie, nie później niż do 5 października 2023r.

Zapraszamy do udziału w konkursie

Nauczyciele matematyki oraz informatyki

Data dodania: 2023-10-02 10:47:30